Esteu aquí

Assemblees Sectorials

 

Les sectorials són part de l´ànima de l´Assemblea Nacional Catalana.

Els seus objectius principals són fer arribar el missatge de la necessitat imperiosa d´un estat propi allà on les territorials no poden fer-ho, a través de col.lectius professionals, gremials, d´oci, opinió, pertinença o classe ; de caire tècnic, científic , pedagògic o lúdic i anar estenent la taca d´oli que ha de portar el país al seu alliberament.

Com a lobbies de pressió en els seus àmbits naturals, denunciant les mancances a que ens trobem sotmesos pel fet de no tenir un estat amb plenes facultats de decisió i gestió i proposant alternatives de bon funcionament dins un nou marc de relacions que tots anem visualitzant: el de la Catalunya sobirana, les sectorials han d´emplenar de contingut el missatge de l´ANC.

Tothom hi té a dir en el procés de transició nacional en el qual som immersos, TOTHOM, des de mil possibles òptiques diferents, distants o fins i tot contraposades però des d'un prisma comú que cal a anar fent tangible, proper i quotidià a la nostra gent: la de Catalunya com un estat més.

Les sectorials estan cridades a interrelacionar-se entre elles i amb les territorials nodrint de contingut actes que aquestes proposin i duguin a terme i permeten parlar i debatre cada vegada a més i més gent: el poble, en definitiva, com a protagonista i forjador del seu propi destí.

Sempre en positiu, mai contra ningú; construint el futur, un futur que ens pertany a tots i cadascun de nosaltres i pel qual, cadascun de nosaltres, ha de contribuir en la mesura de les seves possibilitats, al seu esdeveniment de fet.

  • Correu de la Comissió d'Accions Sectorials (CAS) (comissió responsable de les accions sectorials):sectorials@assemblea.cat
Títolordenació descendent Correu Sectorial

Immigració per la Independència

immigrants@assemblea.cat

Informàtics per la Independència

informatics@assemblea.cat

Intel·ligència per la Independència

intel-ligencia@assemblea.cat

Jubilats per la independència

jubilats@assemblea.cat

Jueus per la independència

jueus@assemblea.cat

Juristes per la Independència

juristes@assemblea.cat

Marketing per la Independència

marketing@assemblea.cat

Mercats per la independència

mercats@assemblea.cat

Meteoròlegs i Climatòlegs per la independència

meteo@assemblea.cat

Mossos per la Independència

mossos@assemblea.cat

Músics per la independència

musics@assemblea.cat

Pagesos per la Independència

pagesos@assemblea.cat

Psicòlegs per la independència

psicolegs@assemblea.cat

Radioaficionats per la independència

Radioaficionats@assemblea.cat

Salut per la Independència

salut@assemblea.cat

Sardanes per la independència

sardanes@assemblea.cat

Secretaris Interventors i Tresorers de l’Administració Local per la independència

sit-adminlocal@assembla.cat

Seveis Socials per la independència

serveissocials@assemblea.cat

Sociolingüistes per la independència

sociolinguistes@assemblea.cat

Taxistes per la independència

taxistes@assemblea.cat

Traductors, Correctors, Intèrprets i Transcriptors per la Independència

traductors@assemblea.cat

Treballadors/es per la independència

treballadors@assemblea.cat

Universitats i Recerca per la independència

universitatsirecerca@assemblea.cat

Veïns per la independència

veins@assemblea.cat

Pàgines